Uşak Üniversitesi Eşme Meslek Yüksekokulu

Eşme Meslek Yüksekokulu 1993-1994 Eğitim-Öğretim yılında Muhasebe ve İşletme Programlarıyla Eğitim ve Öğretime başlamıştır. 1994-1995 Eğitim-Öğretim yılında Halı ve Kilim Programı öğretime açılmıştır. Zaman içinde gelişip  büyüyen Eşme Meslek Yüksekokulu, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Bankacılık ve Sigortacılık, Laborant ve Veteriner Sağlık ve Lojistik olmak üzere eski 4 bölüm ile yeni açılan Eczane Hizmetleri ve Gıda Teknolojisi bölümleri ile toplam 6 bölüm ile sektörün ara eleman ihtiyacını karşılayacak öğrencileri  teorik ve uygulamalı eğitimle yetiştirmeye özen göstermektedir.

Laborant ve Veteriner Sağlık programı Laboratuvarı ile öğrencilerimiz deney ve inceleme olmak üzere alanlarıyla ilgili  çeşitli uygulamaları yapabilmektedir. Ayrıca İlçedeki özel ve kamu kurumları ile yapılan tüm bölümlere yönelik  işbirliği çalışmaları  ile yine öğrencilerimiz  teorik bilgileri uygulama fırsatı elde etmektedirler.

Okulda açılan DGS hazırlık, İngilizce, Bilgisayarlı Muhasebe gibi kurslarla da öğrencilerimizin dersler  dışında kalan zamanlarını meslekleri ve kariyerleriyle ilgili olarak değerlendirmeleri sağlanmaktadır.

Mezun olan öğrencilerimiz alanlarıyla ilgili DGS sınavı ile geçiş yapabilmektedir. Ayrıca mezun öğrencilerimiz bankalarda, lojistik şirketlerinde, kamu kurumlarında, veteriner kliniklerinde, sigorta şirketlerinde çalışmaktadırlar.

Öğrencilerin entelektüel gelişimlerinin yanında sosyal ve kültürel gelişmelerine de önem verdiğimiz okulumuzda kütüphane/okuma salonu yapılmıştır. Yapılan turnuvalar, sinema günleri, askıda kıyafet  ve diğer  sosyal sorumluluk uygulamaları ile öğrencilerimizin hoş vakit geçirmeleri ve toplumsal sorunlara duyarlı bireyler olmaları desteklenmektedir. İlçedeki gönüllülerden alınan burslarla da  2019- 2020 eğitim öğretim yılı için 10 öğrenciye maddi destek verilmiştir. 

Öğrencilerin ve ilçedeki kurumların katılımıyla dikilen 450 çam fidanı ile okulumuz çevreci bir kurum  olma anlamında ilçedeki diğer kurum ve okullara örnek olmaktadır. Hedefimiz yaptığımız tüm çalışmalarda personel ve öğrencilerimizin işbirliği ve katılımı ile  ilçenin sosyal ve kültürel gelişimine katlı sağlamaktır.

Okulumuzda bir adet bilgisayar laboratuvarı, Laborant ve Veteriner Sağlık programı laboratuvarı, 100 kişilik konferans salonu, bir adet yemekhane, kantin, okuma salonu/kütüphane, 10 adet derslik ile 3 bin m2 kapalı alan ve  geniş bir açık alana sahiptir.