Uşak Üniversitesi Eşme Meslek Yüksekokulu

1. Program Adı

Eczane Hizmetleri

2. Program Türü

Ön Lisans

3. Program Süresi

2 yıl (4 Yarıyıl)

4. Öğrenim Türü

Örgün öğrenim

5. Puan Türü

TYT

6. Öğrenim Dili 

Türkçe

7. Kontenjan

40

8. Hazırlık Durumu

Yok

9. Staj Durumu

30 iş günü staj yapılması zorunludur. Öğrencilerimizin Eşme ilçesinde bulunan eczanelerde staj yapma imkanı bulunmaktadır.

10. Taban Puanı

İlk defa öğrenci alımı yapılacaktır.

11. En Düşük Başarı Sıralaması

İlk defa öğrenci alımı yapılacaktır.

12. Programa Kabul Koşulları

Bölümümüze yeni başlayacak öğrencilerin kayıt işlemi, ÖSYM tarafından belirlenen tarihlerde yapılır. Kayıt yaptıracak şahısların Yüksek Öğretim Kurumu tarafından belirlenen şartları sağlaması yeterlidir.

13. Programa Özel Koşullar

Programa ait özel koşul bulunmamaktadır

14. Burs Olanakları

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında bölümü kazanan ilk on öğrenciye Meslek Yüksekokulumuz tarafından burs verilecektir. Bölüm öğrencileri Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen burs ve öğrenim kredisine başvuru yapabilmektedir. 

 

15. Programa Özel Materyal Bilgileri

Yoktur.

16. Program Kazanımları

1. Eczane Hizmetleri ile ilgili verilerin elde edilmesi konusunda bilgi sahibi olup, teorik ve uygulamalı bilgileri kullanabilmek

2. Sağlık alanında özellikle eczane hizmetlerini içeren konularda, ihtiyaç duyduğu güncel bilgileri içeren kitapların, uygulama araç-gereçlerinin, yeni teknolojileri kullanabilme yeterliliğine sahip olmak

3. Reçetelenen ilaçlarla ilgili başlıca sağlık prosedürlerini öğrenme ve sistemin beklentisine göre kendisini geliştirebilmek

4. Eczacı sorumluluğunda, eczane hizmetleri konularında düzenli olarak kayıt tutmak, bu amaçla gerekli bilişim ve iletişim teknolojilerini kullanabilmek.

5. Sağlıklı ve hasta bireyin yapı ve fizyolojisini bilerek akılcı ilaç kullanımı ile toplumu olumlu etkilemek

17. Mezuniyet Koşulları

Eczane Hizmetleri alanında ön lisans derecesi elde edebilmek için öğrencilerin programda alması gereken zorunlu ve seçimlik derslerin (toplam 120 AKTS karşılığı) tümünü başarı ile tamamlamak ve genel not ortalamasının 4.0 üzerinden en az 2.0 ağırlıklı not ortalaması elde etmek ve 30 iş günü stajı başarıyla tamamlamak gerekmektedir.

18. Yerleşke Bilgileri

Elvanlar Mah. Gülmezoğlu Cad. No:93 64600 Eşme/UŞAK

19. Çift Anadal Durumu

Yoktur.

20. Yan Dal Durumu

Yoktur.


Oluşturma: 27 Mayıs 2021