Uşak Üniversitesi Eşme Meslek Yüksekokulu

1. Program Adı

Bankacılık ve sigortacılık

2. Program Türü

Ön Lisans

3. Program Süresi

2 yıl ( 4 Yarıyıl)

4. Öğrenim Türü

Örgün öğrenim

5. Puan Türü

TYT

6. Öğrenim Dili 

Türkçe

7. Kontenjan

30

8. Hazırlık Durumu

Yok

9. Staj Durumu

30 iş günü staj yapılması zorunludur.

10. Taban Puanı

252,57002

11. En Düşük Başarı Sıralaması

169,00606

12. Programa Kabul Koşulları

Bölümümüze yeni başlayacak öğrencilerin kayıt işlemi, ÖSYM tarafından belirlenen tarihlerde yapılır. Kayıt yaptıracak şahısların Yüksek Öğretim Kurumu tarafından belirlenen şartları sağlaması yeterlidir.

13. Programa Özel Koşullar

Programa ait özel koşul bulunmamaktadır

14. Burs Olanakları

Bölüm öğrencileri Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen burs ve öğrenim kredisine başvuru yapabilmektedir. 

15. Programa Özel Materyal Bilgileri

Yoktur.

16. Program Kazanımları

 1. Bankacılık ve sigortacılık bölümü, bankada çalışacak ve bankacılık işlemlerini profesyonel bir şekilde yürütecek elemanları yetiştirmeyi amaçlar.

2. Bankacılık ve sigortacılık bölümü, bankada çalışacak ve bankacılık işlemlerini profesyonel bir şekilde yürütecek elemanları yetiştirmeyi amaçlar.

3. Bankacılık ve sigortacılık Bölümünün amacı, bankalarda, pek çok finans kuruluşu ve sigorta kuruluşundaki işlemlerin profesyonel kişiler tarafından yürütülmesini sağlamak için eleman yetiştirmek amaçlanır.

4. Bankacılık ve sigortacılık bölümü mezunları, alt kademeden iş hayatına başlayarak kısa bir süre içinde kariyerinde ilerleme imkanı bulabilir. Kendini geliştiren bankacılar, ilerleyen zamanlarda bankaların çeşitli departmanlarında çalışma imkanı bulabilir. Bankacılık ve sigortacılık bölümünden mezun olan kişiler hem kamu bankalarında hem de özel bankalarda görev yapabilirler.

17. Mezuniyet Koşulları

Bankacılık ve sigortacılık programı alanında ön lisans derecesi elde edebilmek için öğrencilerin programda alması gereken zorunlu ve seçimlik derslerin (toplam 120 AKTS karşılığı) tümünü başarı ile tamamlamak  ve genel not ortalamasının 4.0 üzerinden en az 2.0 ağırlıklı not ortalaması elde etmek ve 30 iş günü stajı başarıyla tamamlamak gerekmektedir.

18. Yerleşke Bilgileri

Bölümümüz Uşak Üniversitesi Eşme Meslek Yüksekokulu binası içerisinde konumlanmıştır.

19. Çift Anadal Durumu

Yoktur.

20. Yan Dal Durumu

Yoktur.


Oluşturma: 27 Mayıs 2021