Uşak Üniversitesi Eşme Meslek Yüksekokulu

        Küreselleşmekte olan dünyamızda, ürün, hizmet ve diğer ekonomik değerlerin, üretim yerinden müşteriye ulaştırılması sürecinde gereken tüm faaliyetleri yönetip yürütebilecek, geliştirebilecek yönetici ve elemanları yetiştirmektir.

Üretim ve tüketimin olduğu her yerde ve her zaman bu yetişmiş elemanlara ihtiyaç duyulacaktır.

Çalışma Alanı:

Günümüzde, yoğun ekonomik küreselleşme çerçevesinde uluslararası ticaret veya lojistik ile ilişkisi bulunmayan özel ve kamusal şirket kalmamıştır. 

Bu nedenle Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü mezunlarının çalışma alanları son derecede geniştir. 

Mezunlarımız tüm şirketlerin dış ticaret, finans, lojistik departmanlarında iş bulabilecek olmakla birlikte özellikle ithalat ve ihracat firmaları ile sayıları giderek artan lojistik firmalarında gelecek vaat eden işler ve saygın mesleki pozisyonlar bulabileceklerdir. 

Dört yıllık Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü ekonomi, uluslararası ticaret, finans, bankacılık ve lojistik alanlarında öğretim yapan diğer fakülte ve yüksekokul bölümlerine eşdeğer olduğu için, mezunlarımızın,  bu okullardan mezun olanların elde edebilecekleri tüm meslek ve uzmanlıklara da sahip olma olanakları vardır, onların yararlandığı tüm haklardan da yararlanabilirler. 

Ayrıca, öğrenciler mezun olduktan sonra yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamlayarak akademik kariyer yapabilir ve üniversitelerde akademisyen olarak görev alabilirler.